O mnie

W wieku osiemnastu lat, kilka dni po swoich urodzinach założyłam firmę – transport międzynarodowy. Przez kilka lat ogrom stresu doprowadził do nadmiernego zamartwiania się, lęków, ataków paniki, problemów z tarczycą i zdrowia w ogólnym znaczeniu. Organizm wysyłał informacje, że coś jest nie tak – wiedział lepiej niż ja. Dopiero wtedy zrozumiałam, że ta praca nie jest dla mnie.

Na szczęście na zmianę nigdy nie jest za późno – każdy moment jest odpowiedni. Miałam dość tkwienia w miejscu, które mi nie odpowiadało a wizja dalszej pracy w środowisku, które wyniszczało mnie każdego dnia sprawiło, że postanowiłam szukać siebie i swojej wymarzonej ścieżki zawodowej. Żadne pieniądze już nie miały znaczenia. One już nie były motywacją. To był punkt przełomowy. Poszukując swoich mocnych stron i predyspozycji zawodowych – odkryłam narzędzie do samopoznania.

Pokazało mi ono, że jest coś więcej, że można inaczej i że każdy z nas jest wyjątkowy na swój własny, indywidualny sposób. Dałam sobie przyzwolenie na bycie sobą i odkryłam, że tylko wtedy można być w pełni wolnym. Ale przede wszystkim zrozumiałam, iż można żyć w zgodzie z samym sobą i nie musieć żyć życiem innych. Dzisiaj jako certyfikowany praktyk MBTI® wiem, że każdy ma naturalne talenty i mocne strony. Nie powinno się rozwijać tych słabych. One są mocnymi stronami kogoś innego. Dajmy sobie przyzwolenie na życie pełnią życia, rozwijając się w kierunku stworzonym dla nas.

Nie trzeba być sfrustrowanym człowiekiem, żyjącym od dziesiątego do dziesiątego. Jeśli poznasz swoje zdolności, które dostałeś w prezencie od urodzenia – możesz osiągnąć sukces jeśli dodasz do tego wytrwałość i cierpliwość. Ale przede wszystkim… nie możesz się opierać o niewłaściwą ścianę. Znajdź to, co jest Twoje i w oparciu o to świadomie buduj swoją ścieżkę. Żyjemy tylko raz – lecz jeśli zrobimy to dobrze – jeden raz wystarczy. Wyobraź sobie, że osiągając balans – równowagę pomiędzy pracą a życiem prywatnym jesteś spełnionym człowiekiem. Masz czas na pracę, która może stać się Twoją pasją i na budowanie relacji z partnerem, na tak cenny czas bycia z dzieckiem. Nie czekaj – już i tak jest za późno. Odważ się i zacznij żyć swoim życiem. ODKRYJ SIEBIE!